Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Death Note - Zápisník smrti 4, Cugumi Óba a Takeši Obata

Óba Cugumi a Obata Takeši : Death Note - Zápisník smrti 4

Myšlenkový souboj dvou géniů – vraha a detektiva – se zdá být vyrovnaný a bez ohledu na jejich lsti i férový. Ale co když se na scéně objeví osoba, jež má moc už tak vrtkavou rovnováhu narušit a do misky vah jedné strany přiložit několik nepříjemných závaží?

Lightovi, vrahu Kirovi, se sice podařilo obejít nastražené kamery detektiva L, nicméně ani zdaleka se nezbavil detektivova několikaprocentního podezření, že právě on je obávaným masovým vrahem. I přes přetrvávající nedůvěru, nebo možná právě kvůli ní, požádá L Lighta, aby mu pomáhal při vyšetřování. Nicméně právě v této chvíli jim zkříží cestu krásná žena. Problémem (či pro někoho výhodou?) ovšem je, že tuto ženu následuje smrtonoš, jenž jí věnoval zápisník smrti a schopnost vidět jméno každé osoby, na niž se podívá.

Přečtěte si i recenzi na Death Note – Zápisník smrti 1, Death Note – Zápisník smrti 2 a Death Note – Zápisník smrti 3

Příchod mladé Misy Amane, druhého Kiry, a jejího smrtonoše Rem všem pořádně zkazí už tak dost špatnou náladu. Nejen vyšetřovatelům, kteří se najednou musí vypořádat s novým Kirou, jenž se navíc velmi rád předvádí v televizi, ale i Lightovi, který by mohl Misu velmi dobře využít ve svůj prospěch, ale netuší, co může od druhého majitele zápisníku smrti čekat. Misa totiž na rozdíl od Lighta vidí jméno každé osoby, kterou jen zahlédne. Taková schopnost má pro Lighta nevyčíslitelnou hodnotu – odstranění L by najednou bylo podstatně snažší.

„Ukážu jí L a až mi řekne, jak se jmenuje, budu moct zlikvidovat celý vyšetřovací tým. A potom ji zabiju…“ – Light Jagami (str. 97)

Problém ovšem představuje Misin smrtonoš Rem, který se zdá být jiné povahy, než Rjúk, jenž doprovází Lighta. Zatímco Light by od svého smrtonoše nemohl očekávat méně zájmu a pomoci, Rem Misu svědomitě chrání. A o možnostech zápisníku ví také o něco víc než Rjúk. Smrtonoši totiž také nemohou cokoliv, což nabízí další velmi zajímavý náhled do jejich světa.

Cugumi Óba a Obata Takeši : Death Note - Zápisník smrti 1
Óba  Cugumi a Obata Takeši : Death Note - Zápisník smrti 2

Death Note na Fantasyi:

Čtvrtým dílem se z Death Note ovšem nestává romantická oddechovka, jakkoli o to Misa usiluje. Nejsilnější karty v rukou stále drží hlavní dva aktéři, Misa představuje spíš nevyzpytatelné trumfy, jež mohou oba dva využít dle svého důvtipu. A protože Misa neoplývá vysokou inteligencí jako L a Light, její někdy ukvapené činy způsobí opak toho, co zamýšlela. Dosavadní perfektní plánování všech zúčastněných vezme za své, když se do případu připlete zbrklá holka, o jejíž přízeň mají obě strany velký zájem.

Cugumi Óba stále vede příběh svižně dopředu a Takeši Obata ho podbarvuje líbivými černobílými kresbami. Misa je postava, se kterou Óba ve snesitelné a odlehčující míře vnesl do děje trochu naivity a přehnanosti. Hlavně kvůli nové postavě se situace v manze mění tak rychle, že nejen postavy, ale i sám čtenář si nemůže být ničím jistý. Týká se to vývoje událostí i výroků zúčastněných. Na pusu si totiž musí dávat pozor každý a jediná špatně vyřčená věta může skrývat význam, jenž by celý případ rázem ukončil.

Stejně jako v jiných zemích světa, i u nás se Death Note stal velmi populárním. Svědčí o tom nejen jeho pravidelné umisťování v žebříčku nejprodávanějších titulů vydavatelství Crew, ale i nedávný dotisk rychle vyprodaného prvního dílu a připravovaný dotisk dílu druhého. Kdo stále ještě váhá, zda s touho sérií začít, tak dostal novou šanci.

Na následující část příběhu si budou muset nedočkaví čtenáři počkat až do září a závěr čtvrtého svazku naznačuje menší přerozdělení sil. Jak daleko je Light ochotný zajít, aby dosáhl svého cíle? Čeho všeho je schopný L? A proč jsou na obálce pátého dílu naši dva rivalové spjati řetězem?

  • Óba, Cugumi & Obata, Takeši: Death Note – Zápisník smrti 4 (Death Note 4)
  • Crew, 2012
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Takeši Obata
  • 210 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
31. července 2012, Sabina Dudová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Death Note - Zápisník smrti 1

Death Note - Zápisník smrti 1
Vložit do pytle na zboží  Koupit 190 Kč 171 Kč

Death Note - Zápisník smrti 2

Death Note - Zápisník smrti 2
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč

Death Note - Zápisník smrti 3

Death Note - Zápisník smrti 3
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč

Death Note - Zápisník smrti 4

Death Note - Zápisník smrti 4
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč