Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Deadpoolovská jízda pokračuje, Brian Posehn a Gerry Dugan: Deadpool - Drákulova výzva

Posehn Brian  a Dugan Gerry : Deadpool: Drákulova výzva

Těžko popřít, že letošní únor patřil Deadpoolovi. Po celém světě ovládl kina a připravil pravděpodobně největší překvapení v oblasti filmových tržeb roku 2016. A nutno dodat, zaslouženě. To však antihrdinovi nestačilo, a tak se rozhodl rozšířit svoje komiksové působiště i o český trh. Konečně.

Vyvoleným nakladatelstvím, kterému Deadpool milostivě dovolil prezentovat některou ze svých četných životních eskapád, se stala Crew. A rád věřím, že se z jeho rozhodnutí dodnes pánům Litošovi a Pavlovskému štěstím klepou kolena. Každopádně jim do začátku Deadpool svěřil jeden ze svých povedenějších příběhů – Drákulovu výzvu, komiks z roku 2014 – takže alespoň v jednom deadpoolovském případě nejsme tak pozadu.

V ní dostanete po kýblech přesně to, co se od Deadpoola čeká – kopu legrace a hromadu akce v super-přímočarém příběhu. To znamená, že pokud hledáte filozofii, po večerech se bavíte rozebíráním syžetů nebo se vyžíváte ve vyprávěních s vrstvami, mnoha liniemi, s kvantem postav a jejich barvitými motivacemi… pak máte smolík. Nejkomplexnější jsou v Deadpoolovi vtipy a odkazy a skutečnost, že si hlavní hrdina velice dobře uvědomuje, že je postavou v komiksu, a tak čas od času komentuje jeho okolnosti z nadhledu, jaký si jiné postavy nemohou dovolit – a někdy mluví přímo ke čtenářům. Pokud tedy občas při večeru rádi oddychnete u nepančované zábavy, která se ani v nejmenším nebere vážně, jste rozhodně na správné adrese.

Žádný origin, žádné tlachy o tom, jak se z nemocného Wadea Wilsona stal prakticky nesmrtelný užvaněný žoldák v kostýmu, který parodizuje Spider-Mana – k tomu vám měla stačit návštěva kina. S Drákulovou výzvou jdeme rovnou do akce. Deadpoolovy služby si tentokrát pronajme jiný nesmrtelný – samotný upírský kníže… Drákula! (To jste nečekali, co?) Chce po Deadpoolovi, aby z hrobu někde na Arabském poloostrově vzkřísil a přivedl jeho budoucí nevěstu, sukubu Shiklah. (Svatba z politických důvodů – řekl někdo Tristan a Isolda?) Ale takhle jednoduché to samozřejmě nebude, cestou Deadpoola čekají bitky, bitky, bitky, Hydra, různá barvitá camea (Blade, Frankenstein, Punisher či Minotaurus a mnozí další) a bitky. A možná pár příjemných chvilek se sympatickou dámou noci.

Drákulova výzva je vtipná, zábavná, čtivá, svižná, sympaticky ujetá a na každé stránce vyprávěná s nadhledem. Nepatří sice mezi Deadpoolovy nejlepší komiksy, ale rozhodně jde o vyšší standard této populární postavy.

Pochvalu si zaslouží překladatel Darek Šmíd, potažmo editorský tým, díky nimž všechny ty Deadpoolovy vtipy, hlášky a popkulturní narážky fungují i v naší krásné mateřštině. Za což díky, v opačném případě by byl čtenářský dojem z komiksu, který na vtipech, hláškách a popkulturních narážkách takřka stojí, výrazně ochuzený a usazený někde na úrovni mizernosti. Ale v případě Šmída ani nejde o překvapení – kdo zná jeho geniální překlady Ellisova Transmetropolitanu, ten musel čekat, že jde v podstatě o sázku na jistotu.

Takže směřujeme naše díky Crwi a přání úspěchů Draculově výzvě, která snad otevře dveře dalším Deadpoolovským příběhům (jeden nás čeká v rámci řady Ultimátního komiksového kompletu). Načasování má na to – vzhledem k filmu – ideální a Deadpool je zde v dobré formě.

  • Brian Posehn a Gerry Dugan: Deadpool – Drákulova výzva
  • Crew, 2016
  • překlad: Darek Šmíd
  • obálka: Reilly Brown a Jim Charalampidis
  • 200 stran, 439 Kč (v e-shopu Fantasye již za 395 Kč)
4. dubna 2016, Josef Horký

Deadpool: Drákulova výzva

Deadpool: Drákulova výzva
Vložit do pytle na zboží  Koupit 439 Kč 395 Kč