Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Deadpool kluše lovit duše, Brian Posehn, Gerry Duggan: Lovec duší (Deadpool)

Posehn Brian  a Duggan Gerry: Deadpool: Lovec duší

Držkatý žoldák se vrací na scénu. I poté, co zkrotil a znovu umrtvil obživlé americké prezidenty, má pořád práce až na půdu. A jen málokterá jeho práce by se dala označit za procházku růžovým sadem, což je vám ale určitě jasné.

Deadpoola jsme si v roce 2016 zamilovali. A to nejen v Čechách, kde jsme mohli jeho dobrodružství na trhu vidět a číst vůbec poprvé (nepočítáme-li štěky ve vedlejších rolích animovaných seriálů, nebo tu podivně zdeformovanou postavu ve filmovém Wolverinově Originu), ale tak nějak celosvětově. Film si získal miliony fanoušků a jeho úspěšnému tažení nasadily sladkou tečku nominace na prestižní Zlaté Glóby v kategoriích Nejlepší film – komedie/muzikál a Nejlepší herec – komedie/muzikál pro Ryana Reynoldse. Tím se Deadpool stal oficiálně nejlepším komiksovým blockbusterem roku 2016.

O zvýšeném zájmu o nesmrtelného tlučhubu svědčí i skutečnost, že během loňského roku u nás vyšlo hned pět komiksů, v nichž držkuje hlavní roli. Dvě v rámci Ultimátního komiksového kompletu, tři pod hlavičkou nakladatelství Crew – samostatný příběh Drákulova výzva a první dva díly deadpoolovské volume III série, Mrtví prezidenti a na ně navazující Lovec duší, doposud poslední zářez na pažbě.

Jelikož Mrtví prezidenti neuzavřeli všechny linie, je poměrně jasné, s čím se Lovec duší vytasí: Deadpool má ve svém těle nezvaného hosta a navrch mu život otravuje jeden z pekelných démonů, Vetis, pro něhož musí žoldák nasbírat několik prokletých duší, jejichž smlouva nabrala na splatnosti. A tak Deadpool kosí, hláškuje, uráží a vtipkuje. Čekali jste něco jiného?

Oproti Mrtvým prezidentům je v Lovci duší sice o kus méně akce a hláškování, na druhou stranu však Lovec přichází s trochu (pořád jsme v intencích toho nejvíc spotřebního, odpočinkového komiksu) komplexnějším humorem, který těží hlavně z „kooperace“ s dalšími hrdiny marvelovského univerza. Eskapády s Iron Manem, Spider-Manem, a především Daredevilem představují vrcholy téhle knížky – a obzvláště pak setkání s Mužem beze strachu (osobně považuji scénu „jak se zbavit otravného slepého právníka v rudém kostýmu s růžky“ za několik nejlepších panelů z toho, co tu v rámci Deadpoola zatím vyšlo).

Předpokládám, že pokud jste fanoušky komiksu a vysloveně jste se o to nesnažili, před Deadpoolem jste se v roce 2016 neukryli. A proto také naprosto nejlépe víte, co od Lovce duší očekávat.

A přesně to také dostanete.

  • Brian Posehn, Gerry Duggan: Lovec duší (Deadpool)
  • Crew, 2016
  • překlad: Darek Šmíd
  • obálka: Arthur Adams, Peter Steigerwald
  • 136 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
21. ledna 2017, Josef Horký

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Deadpool: Lovec duší

Deadpool: Lovec duší
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč