Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Deadpool kluše lovit duše, Brian Posehn, Gerry Duggan: Lovec duší (Deadpool)

Posehn Brian  a Duggan Gerry: Deadpool: Lovec duší

Držkatý žoldák se vrací na scénu. I poté, co zkrotil a znovu umrtvil obživlé americké prezidenty, má pořád práce až na půdu. A jen málokterá jeho práce by se dala označit za procházku růžovým sadem, což je vám ale určitě jasné.

Deadpoola jsme si v roce 2016 zamilovali. A to nejen v Čechách, kde jsme mohli jeho dobrodružství na trhu vidět a číst vůbec poprvé (nepočítáme-li štěky ve vedlejších rolích animovaných seriálů, nebo tu podivně zdeformovanou postavu ve filmovém Wolverinově Originu), ale tak nějak celosvětově. Film si získal miliony fanoušků a jeho úspěšnému tažení nasadily sladkou tečku nominace na prestižní Zlaté Glóby v kategoriích Nejlepší film – komedie/muzikál a Nejlepší herec – komedie/muzikál pro Ryana Reynoldse. Tím se Deadpool stal oficiálně nejlepším komiksovým blockbusterem roku 2016.

O zvýšeném zájmu o nesmrtelného tlučhubu svědčí i skutečnost, že během loňského roku u nás vyšlo hned pět komiksů, v nichž držkuje hlavní roli. Dvě v rámci Ultimátního komiksového kompletu, tři pod hlavičkou nakladatelství Crew – samostatný příběh Drákulova výzva a první dva díly deadpoolovské volume III série, Mrtví prezidenti a na ně navazující Lovec duší, doposud poslední zářez na pažbě.

Jelikož Mrtví prezidenti neuzavřeli všechny linie, je poměrně jasné, s čím se Lovec duší vytasí: Deadpool má ve svém těle nezvaného hosta a navrch mu život otravuje jeden z pekelných démonů, Vetis, pro něhož musí žoldák nasbírat několik prokletých duší, jejichž smlouva nabrala na splatnosti. A tak Deadpool kosí, hláškuje, uráží a vtipkuje. Čekali jste něco jiného?

Oproti Mrtvým prezidentům je v Lovci duší sice o kus méně akce a hláškování, na druhou stranu však Lovec přichází s trochu (pořád jsme v intencích toho nejvíc spotřebního, odpočinkového komiksu) komplexnějším humorem, který těží hlavně z „kooperace“ s dalšími hrdiny marvelovského univerza. Eskapády s Iron Manem, Spider-Manem, a především Daredevilem představují vrcholy téhle knížky – a obzvláště pak setkání s Mužem beze strachu (osobně považuji scénu „jak se zbavit otravného slepého právníka v rudém kostýmu s růžky“ za několik nejlepších panelů z toho, co tu v rámci Deadpoola zatím vyšlo).

Předpokládám, že pokud jste fanoušky komiksu a vysloveně jste se o to nesnažili, před Deadpoolem jste se v roce 2016 neukryli. A proto také naprosto nejlépe víte, co od Lovce duší očekávat.

A přesně to také dostanete.

  • Brian Posehn, Gerry Duggan: Lovec duší (Deadpool)
  • Crew, 2016
  • překlad: Darek Šmíd
  • obálka: Arthur Adams, Peter Steigerwald
  • 136 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
21. ledna 2017, Josef Horký

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Deadpool: Lovec duší

Deadpool: Lovec duší
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč