Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Crew 49: Když chcete pořádnou variabilitu ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Crew 49: Když chcete pořádnou variabilitu,

komiksový magazín: Crew2 - 49/2015

Čtyřicátá devátá Crew, těsně než tento magazín oslaví své kulatiny, přináší spoustu zajímavého komiksového čtení. V prvé řadě tu je pokračování gastronomické detektivky Ochutnávače, v té další Dcera sov z pera slavného Neila Gaimana. A nakonec Hellblazer.

John Constantine je v magazínu zpět. Tentokrát v sérii s názvem Rudá hrobka. Lidé z Crwe věří, že se zájem čtenářů dá prohloubit i o komiks Hellblazer (stejně jako se jim to povedlo například u Mýtů). Uvidíme, jak se jim to s Rudou hrobkou povede. Zároveň se mimo komiksových příběhů snaží nalákat i na svou další produkci za pomocí různých představovacích textů – zejména pak na Skalpy a nově vydanou Druunu. Přinášejí velmi příjemné zpestření a člověk se navíc leccos dozví.

Troufnout si na jemnost i drsnost

Crew poslední dobou pravidelným čtenářům nabízela kvalitní díla. O tom svědčí i to, že se některé z nich vydaly a budou nadále vydávat také knižně. Magazín byl všeobecně orientován spíše na bizarní či temnější kousky (Lobo, Sam & Twitch, Rex Mundi), ale rád přinese i něco jemnějšího. Pokud si čtenář dobře povšimne, v tomto čísle si může opravdu hezky vybrat. Má tu ponurý Hellblazerův příběh, melancholické pokračování Ochutnávače a pohádkové vyprávění Dcera sov.

Hellblazer, kterého má na svědomí již čtenářům Crwe známý Mike Carey, se představuje díle s názvem Rudá hrobka. Kresba Marcela Frusina se pyšní pevnými tahy a upozaděnými barvami, díky kterým vyniká temný a ponurý příběh, v němž se objevuje postava Johna Constantina. Ten jde po stopě překupníka kradeného zboží, který je však mrtvý. Cesta ho zavede i ke starým známým, kteří mají chuť neustále mu připomínat, v jakém nebezpečí je. První část Rudé hrobky je povětšinou atmosférická, má jistý punc divokosti a přesto jede dle nastavených mantinelů.

Třetí pokračování Ochutnávače naopak slibuje další detektivní vyprávění, tentokrát však s příměsí láskyplné melancholie. Nechybí tu humorné pasáže, dobré hlášky, ani nějaký ten napínavý a akční moment. Čtenář opět jistě docení až téměř karikaturistický styl kresby Roba Guilloryho, který podtrhuje koncept celého komiksového Ochutnávače.

Dcera sov je důkazem toho, že člověk by měl přikládat váhu i komiksům, které na první pohled nevypadají zrovna jako vystřižené z obálek superhrdinských komiksových magazínů. Kresba Michaela Zulliho totiž dost připomíná ilustrace nějaké staré pohádkové knížky. Je velice archaická a skvěle padnoucí ke stylu vyprávění příběhu, je tedy pouze dobře, že se zde objevuje pouze minimum textového doprovodu, jelikož obrázky v tomto případě řeknou víc než kdy jindy. Text i obraz však tvoří velmi poetické a strhující dílo, které by nemělo čtenáři uniknout.

16. prosince 2015, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Crew2 - 49/2015

Crew2 - 49/2015
Vložit do pytle na zboží  Koupit 149 Kč 134 Kč