Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Boj o srdce prince Maxona pokračuje v Elitě, Kiera Cassová: Elita (Selekce 2)

Cassová Kiera: Elita

Dechberoucí obálky prvního dílu, Selekce, zaplnily česká knihkupectví a vyvolaly tak menší rozruch. Příběh rudovlasé Americy Singer, která bojuje spolu s dalšími dívkami o srdce prince Maxona, pokračuje v druhém díle této série. Zaměří se Kiera Cassová také na samotnou kastovní společnost, která se pomalu hroutí v základech, nebo čtenářům nabídne pouze hrdinku, která si stále nedokáže vybrat mezi dvěma muži, kteří ji milují?

Z původních 35 děvčat zůstala v Selekci elitní šestka, která nadále bojuje o srdce prince Maxona. Jak se počet děvčat snižuje, rivalita sílí a v paláci začíná být poměrně dusno. America je stále nerozhodná a zmatená ze svých pocitů, které chová k Maxonovi. Nepomáhá tomu ani to, že se její stará láska, Aspen, objevil v paláci coby strážce.

Samotná Illéa se ale pomalu začíná otřásat v základech. Útoky rebelů jsou stále častější a je jen otázkou času, kdy se jim konečně podaří získat to, po čem jdou. America ví, že jí pomalu dochází čas. Dokáže se postavit na vlastní nohy a udělat si ve svých citech jasno, než bude příliš pozdě? V čem spočívají útoky rebelů, které se neustále stupňují?

Aspen či Maxon?

Kiera Cassová umístila děj svých knih do království jménem Illéa, které stojí na základech bývalých Spojených států. Společnost je rozdělena do osmi kast a stěžejním pilířem celé série je Selekce, ve které se vybrané dívky z lidu ucházejí o ruku prince Maxona. Elita je až na výjimky o poznání méně akční než Selekce. Autorka se zaměřuje především na pocity hlavní hrdinky a to, které ze svých dvou nápadníků by si měla vlastně vybrat. Ústředním tématem je tak milostný trojúhelník.

Kiera Cassová v pěti bodech

  1. Vyrůstala v Jižní Karolíně.
  2. Vystudovala historii na Radford University.
  3. Miluje tanec, knihy a natáčení videí.
  4. Svou první knihu (The Siren) vydala sama v roce 2009.
  5. V současné době žije se svým manželem a dvěma dětmi v Blackburgu ve Virginii.

Samotnou hlavní hrdinku Americu je občas velmi těžké vystát, jelikož neustále mluví o své nerozhodnosti, co se kluků týče. Naštěstí se autorka zaměřila i na útoky rebelů, kteří od Americy mají odvést pozornost. Díky nim je druhý díl o něco málo akčnější než jednička. Pěkně vykreslená je i rivalita mezi děvčaty, která chtějí to samé – prince a korunu. Cassová tak skvěle vystihla bojovou atmosféru a vztahy, které mezi postavami vznikají.

Příprava na finále

Díky krátkým kapitolám, četným dialogům a dopisům nelze Elitě upřít čtivost. Samotný děj má sice pomalejší spád, vše ale vynahradí samotný nápad se Selekcí. I když by se kniha bez problémů dala spojit s prvním dílem, hraje důležitý spojovací článek, který má čtenáře navnadit na samotné finále, které by mělo přijít v závěrečném dílu nazvaném První, který vyjde na podzim.

Dalším lákadlem by kromě dechberoucí obálky mohlo být i to, že se čtenáři konečně budou moci dovědět více o historii samotné Illéy a to, jak celý kastovní systém vlastně vznikl. Je totiž dost možné, že právě v tom se skrývá odpověď na to, proč rebelové vlastně útočí.

Elita nabízí mimo krásné obálky lehký a čtivý dystopický příběh s pořádnou dávkou romantiky, který slupnete během jediného večera.

  • Kiera Cassová: Elita (Selekce 2)
  • CooBoo, 2015
  • překlad: Jana Montorio Doležalová
  • obálka: Gustavo Marx
  • 280 stran, 269 Kč (v e-shopu Fantasye již za 242 Kč)
6. července 2015, Kateřina Kopišťová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Selekce 2 - Elita

Selekce 2 - Elita
269 Kč 242 Kč

Selekce - box

Selekce - box
Vložit do pytle na zboží  Koupit 1199 Kč 1079 Kč