Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Bleach 8: The Blade and Me pokračuje ve spanilé akční jízdě, Tite Kubo: The Blade and Me (Bleach 8)

Kubo Tite: Bleach 8

Osmý svazek Bleache začíná tam, kde skončila sedmička. I tento postupuje na další úroveň. Atmosféra houstne a čtenář se tak místo velkolepých soubojů dočká napínavého a tak trochu filozofického příběhu.

Ičigo podstupuje nelehkou zkoušku. Musí v sobě nalézt sílu sběrače duší, než se jeho karmický řetěz úplně rozpadne a on se tak stane hrozným hollow. Dostává se do zvláštního stavu, díky němuž se ocitne na neznámém místě, kde záhy potkává cizího muže v černém. Puberťák s oranžovými vlasy nemá žádné tušení, kde je a koho má před sebou.

Ičigovi přátelé se mezitím také připravují na záchrannou výpravu, jen trochu mírnějším způsobem. Inoue a Chad se snaží ovládnout svoji moc, kterou nedávno probudili. Urjú se od ostatních straní a místo toho medituje a rozjímá, aby v sobě našel rovnováhu.

Napínavé až do morku kostí

Zatímco sedmička byla obsahově nejvyváženějším dílem, osmička je opět značně tematická. Je zaměřená spíše na sebepoznávání hlavního hrdiny než na pouhé bezduché mlátičky, na ty však jistě v budoucnu dojde. The Blade and Me apeluje na všechny čtenářovy smysly, přináší epicky podanou etudu, jež bezpochyby funguje jako malá předehra k následujícímu dílu, zároveň však posouvá děj výrazně dál.

Téměř celou dobu jde pouze o jedno – aby Ičigo získal zpět vlastnosti a sílu sběrače duší. Pokud se mu tak nepodaří učinit, stane se z něj hollow a jeho život tak bude ihned ukončen. Přesto je i tento díl pro celou sérií klíčový. Zrzavý klučina hledá své opravdové já, zároveň se setkává se svým mečem, který zde představuje neznámý muž v černém.

V této části vládne jakási komorní atmosféra, během níž se čtenář dočká i krátké filozofické chvilky. Je jasné, že bez hlavního hrdiny by se toho moc neudálo, tudíž není třeba říkat, že Ičigo zdárně najde své skryté síly a i síly svého meče, Zangecu. Tite Kubo se však snažil lidem připravit překvapení a napnout je co nejvíc¸ což se mu podařilo.

Výprava může začít

Celý příběh i tentokrát obohacují vtipné momenty, u nichž se čtenář usměje. Další část zabírá Ičigův výcvik po jeho úspěšném „znovuzrození“. V konečném důsledku však souboje nevycházejí jako pouhé rubačky, ale rozhodně jako lekce k mladíkovu zdokonalení v boji a k všeobecnému pochopení. A poté, co se všichni hrdinové sejdou před Kisukovým obchodem, můžou se společně se svým průvodcem – kocourem Joruičim – vydat na záchrannou výpravu.

Tite Kubo v pěti bodech

  • Živí se jako japonský kreslíř manga komiksů.
  • Pro tuto kariéru se rozhodl po přečtení mangy Saint Seiya ve svých sedmnácti letech.
  • Mimo Bleach, díky němuž je tak slavný, má na svém kontě i mangu jménem Zombiepowder.
  • Ta byla otištěna v časopise Weekly Sh?nen Jump, kde se pravidelně objevuje i Bleach.
  • Zajímá se o Španělsko a přitahuje ho španělština, protože mu přijde okouzlující.

Je ale smutné, že jejímu začátku předchází tak krátká výcviková etuda. Tite Kubo mohl využít potenciálu, který k dispozici rozhodně měl, a mohl Ičigův výcvik alespoň trochu natáhnout. Může se totiž zdát, že je tato část mírně zrychlená, vše probíhá podle plánů a svým způsobem i jednoduše. K úplné spokojenosti tedy ještě něco málo chybí.

Z ostatních hledisek z toho Bleach 8 vychází dobře, svůj účel splnil a navnadil tak lidi k přečtení dalšího dílu, ve kterém to snad budou mít hrdinové o něco zapeklitější. Teď se jen nechat překvapit, o jaký prvek v něm (ne)bude nouze.

  • Tite Kubo: The Blade and Me (Bleach 8)
  • Crew; 2013
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Tite Kubo
  • 192 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
11. října 2013, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Bleach 8

Bleach 8
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč