Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Bleach 10: Tetování na obloze předznamenává počátek záchranné akce ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Bleach 10: Tetování na obloze předznamenává počátek záchranné akce, Tite Kubo: Bleach 10 - Tattoo on the Sky

Kubo Tite: Bleach 10

Jubilejní desátý svazek manga série Bleach se nenese v duchu žádných změn a experimentů, jako tomu bylo například u osmého dílu. Tite Kubo opět zabředává do tvoření osvědčené směsi skládající se z pořádné dávky akce, humoru a několika set kapek krve stříkajících na jednu i druhou stranu.

Ičigo a jeho přátelé mají problém. Mezi nimi a zajatou Rukiou stojí několikametrová zeď chránící Soul Society. Ta je navíc posílena neviditelnou bariérou, která komukoliv zabraňuje zeď překonat a nepozorovaně se do města dostat.

Záhy se však nabízí řešení, jímž je bezruká Kúkaku, její šílený bratr a jejich na pohled ještě šílenější vynález – obrovské dělo sloužící k odpalování ohňostrojů. Záchranný tým má dvě možnosti. Buď odejít a nechat Rukii svému osudu, nebo se naučit metodu, jak ochránit svá těla za pomocí duševní síly a díky dělu si tak trochu zahrát na parašutisty a proniknout do Soul Society.

Nic ale nejde tak snadno, jak ostatní říkají, a Ičigo proto musí bojovat s ovládnutím své duševní síly. Pokud se mu ji nepodaří udržet pod kontrolou, jeho tělo se při střetu s ochrannou bariérou rozloží a celá operace vyjde vniveč.

Na stejné vlně

Tite Kubo pokračuje přesně tam, kde s minulým dílem skončil a opět rozjíždí jízdu, v níž je možno setkat se se značnou dávkou bláznivé akce, ulítlého humoru a ještě si k tomu dát doušek pořádného souboje. Autor tak nic nového nepřidává, ale na druhou stranu nic neubírá, takže ve výsledku se jedná o zběsilý sled obrázků, kde padají další legendární hlášky a Ičigo a jeho přátelé zase čelí slizkým protivníkům. Oproti svému předchůdci je desátý svazek s názvem Tattoo on the Sky akčnější, scény jsou živější. Mají spád i hloubku (kterou sice má každý díl této kultovní mangy, ale pokaždé jinou měrou).

Tite Kubo v pěti bodech

  1. Živí se jako japonský kreslíř manga komiksů.
  2. Pro tuto kariéru se rozhodl po přečtení mangy Saint Seiya ve svých sedmnácti letech.
  3. Mimo Bleach, díky němuž je tak slavný, má na svém kontě i mangu jménem Zombiepowder.
  4. Ta byla otištěna v časopise Weekly Sh?nen Jump, kde se pravidelně objevuje i Bleach.
  5. Zajímá se o Španělsko a přitahuje ho španělština, protože mu přijde okouzlující.

A i když se ta nejakčnější část nachází až ke konci svazku, stále mají čtenáři důvod si na ni počkat a trpělivě se k ní dobrat. Je totiž jedno, zda se rubačka mezi Ičigem versus jakýmkoli soupeřem odehrává na začátku, uprostřed či na konci, hlavní je, že se téměř vždy jedná o bitku, kterou čtenář zhltne jedním dechem. I přesto, že protagonisté pronesou nějaké to klišé, které jako by nedopatřením vypadlo z hollywoodské produkce.

Jedenáctý Bleach plný krve a třesku mečů

Souboj Ičiga a Ikkaku slouží jako třešnička na dortu, jenž si čtenáři vychutnají. Zároveň však přináší ujištění a příslib dalších soubojů, kde v hlavních rolích budou schopnosti jednotlivých hrdinů, třesk čepelí a velká dávka odhodlání. A to hned v dalším svazku.

Jubilejní desátý díl nezklamal. Ladně přenesl děj z devátého dílu do Soul Society a je takovým malým mostem mezi oním devátým a jedenáctým Bleachem, který se může lehce stát pomyslným vrcholem této malé „trilogie“.

  • Tite Kubo: Bleach 10 – Tattoo on the Sky
  • Crew; 2013
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Tite Kubo
  • 200 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
22. února 2014, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Bleach 10

Bleach 10
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč